sommerstudenter-dips-Tromso-2

Våre sommerstudenter 2025

Dato:

Skrevet av: DIPS

Også denne sommeren har vi vært så heldige å ha en gjeng dyktige studenter i sommerjobb hos oss. Studentene har vært fordelt på våre kontor i Bodø, Oslo, Tromsø og Trondheim, og her får du et innblikk i hva de har jobbet med i sommer!

Bodø

I Bodø har DIPS hatt fire studenter fra UiT og NTNU denne sommeren.

De har jobbet sammen med Team Medikasjon i DIPS, med fokus på visning av eldre medikasjonsdata. Dette var opprinnelig et krav fra en av våre kunder og en nødvendighet da sykehus mister tilgang til eldre medikasjonsdata etter en bestemt dato. Løsningen ble integrert med DIPS sin medikasjonsløsning og forventes tatt i bruk høsten 2025. Den er bygget med React og Next.JS som front-end-teknologi, og ASP.NET for backend.

bodo-sommerstud

Studentene fikk også tid til å nyte det flotte nordnorske sommerværet og delta på sosiale arrangement.

Oslo

Årets studentgruppe fra NTNU, UiO, Oslo Met og AHO bestod av fire utviklerstudenter og to designstudenter. Tre av studentene hadde også sommerjobb i DIPS i fjor, og ble i år supplert med en ny designer og to utviklere – begge med helsefaglig bakgrunn.

I fjor utviklet DIPS et nytt verktøy for å hjelpe kunden med å erstatte regneark med en online løsning som muliggjør bedre samhandling mellom brukerne. Denne sommeren fikk årets studenter videreutvikle konseptet. Etter at ideen om moderne teknologi og muligheter hadde fått rotfeste og modnet over tid hos kunden, ble fokuset i år rettet mot hvordan løsningen best kunne tas i bruk. Der DIPS i fjor bygget et nytt verktøy for å støtte eksisterende prosesser, har vi i år sett på både forbedring av prosesser og verktøy for å finne den optimale løsningen som kan gjøre hverdagen enklere for brukerne.

oslo-dips-piknik
I dette bildet har vi redigert bort mennesker i bakgrunnen med KI.

I tillegg til å utforske nye løsninger, har studentene fått muligheten til å oppleve Oslo på sommeren. De har i snitt hatt én aktivitet i uka, med alt fra smykkedesign til karaoke. Det fine sommerværet bidro også til mye isspising underveis.

Tromsø

I Tromsø har DIPS hatt fire studenter fra UiT med spesialisering innen cybersikkerhet, helseteknologi og kunstig intelligens.

Denne sommeren har de jobbet med DIPS Interactor, et produkt som muliggjør rekvirering og henvisning inn mot spesialisthelsetjenesten for over 1 700 legekontorer, spesialister, legevakter og sykehjem. Studentene har utviklet ny og spennende funksjonalitet for å samle inn tilbakemeldinger fra brukerne våre, slik at vi kan lage et best mulig produkt.

sommerstudenter-dips-Tromso-1

Sommeren har også vært fylt med sosiale aktiviteter som lønningstreff, brettspillkveld, squash, dart, escape room, minigolf og til og med en flytur over Troms i småfly.

Trondheim

På kontoret i Trondheim har DIPS i sommer hatt tre studenter, alle fra NTNU. De har jobbet med produktet Arena Mobil, i samarbeid med team Mobil. Arena Mobil er en app som gir helsepersonell tilgang til viktig pasientinformasjon på mobiltelefonen. Studentene utviklet en løsning på web som gjør det mulig å administrere hvordan nyheter om nye funksjoner i Arena Mobil kan presenteres til sluttbrukerne i appen.

Sommerstudenter-dips-Trondheim-2025

I tillegg til det faglige har studentene også rukket å delta på sosiale aktiviteter sammen med kontoret.

Sommerjobb 2026?

20220720_092459-1

Har du lyst til å ha sommerjobb hos oss i 2026? Ta kontakt via karriere.dips.com.

Melde deg på vårt nyhetsbrev